Київська міська професійна спілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості
В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!!!

Народні депутати мають враховувати позицію профспілок

Народні депутати мають враховувати позицію профспілок. Київська міська професійна спілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості

Оперативно провести відповідну роботу з народними депутатами України для офіційного внесення ними профспілкових пропозицій до законопроекту №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» під час обговорення в комітетах та голосування на пленарному засіданні парламенту запропонував заступник Голови ФПУ Сергій Українець 12 серпня на нараді з керівниками всеукраїнських профспілок.

Сергій Українець проінформував учасників наради про хід роботи над пропозиціями профспілок, діях керівництва та апарату ФПУ щодо донесення їх до народних депутатів, відповідного парламентського Комітету. Він звернувся до присутніх з пропозицією забезпечити на всіх рінях, у тому числі і на міжнародному рівні, максимальну підтримку профспілкових пропозицій до законопроекту.

Доречи, цю пропозицію вже підтримано і рядом інших всеукраїнських профспілкових об’єднань. З ними досягнуто домовленості про необхідність об’єднання спільних зусиль задля захисту профспілкових організацій.

На нараді зазначалось, що Федерація профспілок України та її членські організацій вкрай занепокоєні ситуацією щодо можливих змін законодавства під час державної реєстрації профспілок. Адже попри заперечення Спільного представницького органу всеукраїнських об’єднань профспілок, Верховна Рада України 14 липня 2015 року прийняла у першому читанні проект Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (реєстр. № 2983), яким значно обмежуються права профспілок, ускладнюється процедура їх державної реєстрації. Законопроектом передбачено також дискримінаційні зміни статті 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», з висуненням жорстких вимог і посилення державного контролю за утворенням і діяльністю профспілок.

Фактично державна реєстрація профспілок носитиме дозвільній характер, чим порушуються норми Конвенції Міжнародної організації праці №87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію», ратифікованою Україною, та рішення Конституційного Суду України від 18.10.2000 №11-рп-2000.

Проект отримав негативну оцінку Міжнародної конфедерації профспілок. Про його протиправний характер повідомлено Міжнародну організацію праці.

Робочою групою членських організацій та фахівців ФПУ напрацьовано проект змін до зазначеного законопроекту, які рішенням Президії ФПУ від 11 серпня ц.р. затверджено.

Президія Федерації професійних спілок України доручила Голові ФПУ Осовому Г.В. направити пропозиції ФПУ народним депутатам України, Голові, парламентським комітетам та депутатським фракціям Верховної Ради України для їх внесення й підтримки при підготовці законопроекту «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» до другого читання, а також Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини – для здійснення парламентського контролю.

Президія ФПУ запропонувала Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва – головному у підготовці проекту №2983 до другого читання – утворити робочу групу за участю представників профспілок, роботодавців, Мінсоцполітики, МЗС, Мінюсту, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Національного координатора МОП в Україні для напрацювання узгоджених пропозицій щодо усунення порушень норм Конвенцій МОП №87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» та інших міжнародних зобов’язань України.

Під час наради заступник Голови ФПУ Сергій Драп'ятий проінформував присутніх про низку організаційних питань, відповів на запитання щодо організаційних проблем, що виникають у членських організаціях.

Джерело: fpsu.org.ua