Київська міська професійна спілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості
В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!!!

ФПУ і Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці - системні партнери у захисті прав трудящих

ФПУ і Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці - системні партнери у захисті прав трудящих. Київська міська професійна спілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості

     Актуальні питання соціально-економічного захисту працівників та шляхи розширення та поглиблення співпраці профспілок і законодавчої гілки влади обговорили під час зустрічі 12 лютого Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик і Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко.

    У зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Григорій Осовий, Сергій Кондрюк, Сергій Українець, а також заступник Голови Комітету ВР Олександр Стоян.

   Як з самого початку підкреслили співрозмовники, вони ставлять за мету налагодити більш тісну та плідну співпрацю ФПУ та «соціального комітету», окреслити конкретні напрями співпраці, спрямованої на забезпечення захисту законних прав та інтересів людини праці. «Ми завжди відкриті і готові розвивати соціальний діалог, обговорювати будь-які питання, вирішення яких сприяло б соціально-економічному захисту людини праці, - наголосив Юрій Кулик – Вважаємо, що саме через такий діалог ми маємо рухатися у цих питаннях вперед, активно боротися з соціальною несправедливістю».

    Петро Цибенко подякував профспілки за ініціативу проведення такої зустрічі та підкреслив: «На моє глибоко переконання, профспілки є найбільш надійним, зацікавленим та системним нашим партнером і союзником у вдосконаленні законодавчої бази у пиатннях соціальної політики, у захисті прав трудящих. Ми цінуємо таку вже традиційну співпрацю народних депутатів, зокрема членів «соціального комітету» з профспілками. Це, впевнений, є запорука того, що нам вдасться спільно багато що зробити у цій сфері діяльності. А я зі свого боку завжди буду на стороні працівників».

    Під час розмови було визначено низку проблем, які турбують людей і які могли б бути розглянути на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці. Одним з найважливіших питань, зазначив Голова ФПУ, сьогодні залишається питання прийняття Трудового кодексу. Як підкреслив Юрій Кулик, його бажано було б ухвалити до прийняття Закону про зайнятість. Але той закон ухвалений і вже почав діяти з 1 січня 2013 року. «Трудовий кодекс захищає людину праці, тому його треба приймати як можна скоріше», - додав Олександр Стоян.
«Будемо реалістами – на сьогодні я не бачу достатньої кількості голосів на підтримку Трудового кодексу, - наголосив Петро Цибенко. - Але це зовсім не означає, що його не треба розглядати. Ми маємо спільно – і профспілки, і депутати – ще раз попрацювати над його текстом для того, щоб представити у парламент консолідований документ. Ми повинні зняти чи уточнити ті питання, які невдало прописані в ньому та збуджують суспільство. Але нема сумнівів – по Трудовому кодексу ми маємо спільно рухатися вперед».

    Багато уваги під час обговорення було приділено такому болючому питанню, як оплата праці. Юрій Кулик заявив, що принципова позиція ФПУ полягає у тому, що головною реформою має бути реформа оплати праці, бо головним гальмом економічних реформ є низький платоспроможний попит на внутрішньому ринку. Українська заробітна плата, на жаль, нижче ніж у багатьох країнах і не є інвестицією у розвиток економіки. Він наголосив, що спільними зусиллями треба зробити так, щоб заробітна плата в Україні нарешті стала рентабельною, а працююча людина не повинна бути бідною. «Реформування системи оплати праці – це дуже великий пласт проблем, який породжує інші проблемні питання щодо праці і життєдіяльності наших співгромадян», - зазначив Петро Цибенко.

    Ще одною проблемою, яка вимагає розгляду на засіданні «соціального комітету» та законодавчого вирішення, є проблема заборгованості із заробітної плати. Щоб ліквідувати це ганебне явище, зазначив Юрій Кулик, потрібно впровадити відповідальність за невиплату заробітної плати, а самі виплати перевести у розряд позачергових. Треба знайти порядок компенсації працівникові таким чином, щоб роботодавець був зацікавленим використовувати кредити банку, а ніж затримувати виплати заробітної плати.

    Зупинившись на несправедливому оподаткуванні працюючих, Голова ФПУ підкреслив, що сьогодні в нашій країні бідні платять у 50 разів більше податків, ніж багаті. Через відсутність у податковому законодавстві неоподатковуваного мінімуму доходів працівник платить податок зі всього свого доходу у вигляді заробітної плати, а роботодавець – лише з частини свого доходу – а саме, з прибутку, зменшеного на собівартість продукції. Ставка податку на заробітну плату як мінімум в три рази вище, ніж на доходи від капіталу - тобто, дивіденди, доходи від цінних паперів. Відсотки з депозитних вкладів взагалі не обкладаються податком. Тим самим українські мільйонери просто «випадають» із системи реального оподаткування, незважаючи на те, що їх чисельність з року в рік зростає. Як сказав Юрій Кулик, ФПУ бачить у Комітеті ВР свого союзника і партнера у справі подальшого реформування податкової системи, в першу чергу, з метою відновлення дії неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та забезпечення оподаткування заробітної плати на рівні не вище ніж інші доходи. Планується, під час подальшого реформування податкової системи внести зміни до Податкового кодексу України щодо усунення дискримінації в оподаткуванні працюючих громадян шляхом уніфікації оподаткування трудових доходів у вигляді заробітної плати та інших доходів.

     Дуже важливо на законодавчому рівні розширити сферу дії колективних договорів та галузевих угод. Справа у тому, що Законом України «Про колективні договори і угоди» встановлено обов'язковість застосування положень галузевих угод лише на підприємствах, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду. А це значно звужує сферу дії галузевих угод у результаті відмови роботодавців, які не входять до відповідних об'єднань і організацій застосовувати галузеві гарантії. Понад 2 млн. найманих працівників сьогодні не охоплені колективними договорами, що є причиною виникнення конфліктів та напруженням соціально-економічної ситуації в окремих галузях, зокрема, на підприємствах транснаціональних компаній.

    У ході розмови було також розглянуто таке актуальне питання, як трудові архіви. Профспілки пропонують провести за участю членів «соціального комітету» круглий стіл на тему «Як врегулювати питання трудових архівів».

      Під час зустрічі Голова ФПУ Юрій Кулик і Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко визначили три головні напрями подальшої співпраці. Це – участь представників профспілок у обговоренні актуальних питань соціальної сфери на засіданнях Комітету, подання пропозицій до законів через народних депутатів України, а також подання готових законопроектів від профспілок для розгляду на засіданнях Комітету.

      Наприкінці зустрічі Юрій Кулик передав Петру Цибенко пакет профспілкових пропозицій щодо удосконалення та покращення соціально-економічного захисту людей праці.

 

Джерело: http://fpsu.pp.ua