У Мінекономіки планують перенавчати жінок на «чоловічі» професії
![У Мінекономіки планують перенавчати жінок на «чоловічі» професії. Київська міська професійна спілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості](/flash-point/php/image.php/5121.jpg?width=640&image=/flash-point/uploads/gallery/5121.jpg)
"Економічна правда" повідомляє, що в Мінекономіки заявили про необхідність приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. Передусім йдеться про жінок, які опановують колись суто "чоловічі" професії.
Про це перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко розповіла під час зустрічі з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо.
"На сьогодні для української економіки є два критично важливих виклики - це енергетичні проблеми та нестача робочої сили. Через російські обстріли Україна втратила частину генеруючих потужностей і зараз відбуваються відключення світла по всій країні, від яких страждає як бізнес, так і прості громадяни.
Обидві ці категорії мають потреби у фінансуванні для збільшення своєї енергоефективності та забезпечення енергетичних потреб. Уряд зараз розробляє відповідну програму пільгового кредитування. Сподіваємось, що ЄБРР підтримає наші ініціативи й зі свого боку допоможе профінансувати проєкти відновлення енергетики України", - заявила Свириденко.
За її словами, ще одним важливим викликом для економіки стала мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ.
"Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. Насамперед йдеться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто "чоловічі" професії.
Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів - такі зараз реалії ринку праці. Перекваліфікація спеціалістів, разом із працевлаштуванням ветеранів, - це головні виклики для уряду на ринку праці. ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати реалізацію відповідних програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу", - додала вона.