Київська міська професійна спілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості
В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!!!
Оформлення прийняття на роботу з випробувальним терміном

Запитання:

Як правильно оформити прийняття працівника на роботу з випробувальним терміном?

Відповідь:

Статтею 26 КЗпП визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Встановлення під час прийняття на роботу працівникові випробувального строку не означає, що працівника прийнято на тимчасову роботу. Установлений працівникові випробувальний термін означає, що він прийнятий на постійну роботу але з певною умовою. Протягом випробування визначається відповідність професійних знань, вмінь і навичок працівника дорученій йому роботі, перевіряються його дії саме в процесі роботи. 

 Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, з яким працівник має бути ознайомлений під підпис (якщо умова про випробування була вказана у наказі але не доведена до відому працівника під підпис, трудовий договір вважається таким що укладений на загальних підставах без випробування)

Встановлення роботодавцем випробування без згоди на це працівника, не дозволяється. 

Якщо працівник не погоджується на встановлення випробування, це може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

Запис у трудовій книжці про випробувальний термін не робиться, запис про прийняття на роботу формулюється за загальними правилами.

Якщо протягом випробування буде встановлено невідповідність працівника посаді, на яку його прийнято, роботодавець видає наказ про звільнення до закінчення випробувального строку, письмово попередивши його про це за три дні. Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

У наказі (розпорядженні) про звільнення за результатами випробування та в трудовій книжці працівника має бути зазначено, що працівник звільняється як такий, що не відповідає обійманій посаді, на яку його прийнято або виконуваній роботі впродовж строку випробування (п.11 ч.1 ст. 40 КЗпП).

developed on Flash-point created by Vladimir Bondarenko